Home Product Index Test and Measurement Test Leads - Banana, Meter Interface CT2162-100-2
Cal Test Electronics CT2162-100-2
Part Number
CT2162-100-2
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39.4"
Cal Test Electronics
In Stock 77 pcs
Product Parameter
Part NumberCT2162-100-2
Part StatusActive
Stacking MethodNon Stackable
ConfigurationBanana to Banana
1st ConnectorBanana Plug, Single, Sheathed
2nd ConnectorBanana Plug, Single, Sheathed
Cable Length39.4" (1000.00mm)
TypePatch Cord
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationSilicone
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated1000V (1kV)
RatingsCAT IV 1000V
Current Rating12A
Manufacturer: Dialight
Description: LINKING CABLE 2WAY F-F 100MM