| Part Number | MP825-2.00-1% |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 2 |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 25W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | -20/ +80ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case | TO-126-2 |
| Supplier Device Package | TO-126 |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.550" (13.97mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
Manufacturer: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 0.020 OHM 5% 25W TO126
In Stock: 48
Manufacturer: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 0.050 OHM 25W 1% TO126
In Stock: 50
Manufacturer: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 0.10 OHM 25W 1% TO126
In Stock: 50
Manufacturer: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 0.2 OHM 25W 1% TO126
In Stock: 0
Manufacturer: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 0.50 OHM 25W 1% TO126
In Stock: 0
Manufacturer: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 1 OHM 25W 1% TO126
In Stock: 0
Manufacturer: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 1K OHM 25W 1% TO126
In Stock: 25
Manufacturer: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 10 OHM 25W 1% TO126
In Stock: 50
Manufacturer: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 10K OHM 25W 1% TO126
In Stock: 0
Manufacturer: Caddock Electronics Inc.
Description: RES 100 OHM 25W 1% TO126
In Stock: 50