| Part Number | LE579WL5R |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | LED |
| Lamp Color | Red |
| Lens Color | Red |
| Lens Transparency | Diffused |
| Ratings | AC |
| Voltage | 125 V ~ 250 V |
| Current | 3mA |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Panel Cutout Dimensions | 0.55" (13.97mm) |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | - |
| Termination Style | Wire Leads - 8" (203.20mm) |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: IC REG LDO 5V 0.1A 8SO
In Stock: 0
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3
In Stock: 0