| Part Number | FX0267 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuseholder Type | Block |
| Fuse Type | Cartridge |
| For Use With/Related Products | 5mm x 20mm |
| Fuse Size | 5mm x 20mm |
| Number of Circuits | 1 |
| Voltage | 250V |
| Current Rating | 6.3A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Orientation | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Contact Material | Phosphorus Bronze |
| Contact Finish | Tin |
Manufacturer: Panasonic Industrial Automation Sales
Description: SENSOR FIBER NPN W/CONN CABLE 2M
In Stock: 70
Manufacturer: Panasonic Industrial Automation Sales
Description: SENSOR FIBER PNP W/CONN CABLE 2M
In Stock: 18
Manufacturer: Panasonic Industrial Automation Sales
Description: SENSOR OPTIC NPN 12-24VDC 2M CBL
In Stock: 4