| Part Number | MSA-9970 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 2GHz |
| P1dB | 14.5dBm (28.2mW) |
| Gain | 14.5dB ~ 17.5dB |
| Noise Figure | - |
| RF Type | ISM |
| Voltage - Supply | 7 V ~ 8.6 V |
| Current - Supply | 25mA ~ 45mA |
| Test Frequency | 1GHz |
| Package / Case | 4-SMD (70 mil) |
| Supplier Device Package | 70 mil Package |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0