| Part Number | MSA-1110 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 50MHz ~ 1.6GHz |
| P1dB | 16dB (39.8mW) ~ 17.5dB (56.2mW) |
| Gain | 11.5dB ~ 13.5dB |
| Noise Figure | 3.5dB ~ 4dB |
| RF Type | - |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 90mA |
| Test Frequency | 500MHz |
| Package / Case | 4-SMD (100 mil) |
| Supplier Device Package | - |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0