| Part Number | MSA-0870 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 4GHz |
| P1dB | 12.5dBm (17.8mW) |
| Gain | 22dB ~ 25dB |
| Noise Figure | 3dB |
| RF Type | ISM |
| Voltage - Supply | 7 V ~ 8.4 V |
| Current - Supply | 20mA ~ 40mA |
| Test Frequency | 1GHz |
| Package / Case | 4-SMD (70 mil) |
| Supplier Device Package | 70 mil Package |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0