| Part Number | MSA-0505-STRG |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 20MHz ~ 2.3GHz |
| P1dB | 18dBm (63.1mW) |
| Gain | 7dB |
| Noise Figure | 6.5dB |
| RF Type | ISM |
| Voltage - Supply | 6.7 V ~ 10.1 V |
| Current - Supply | 80mA |
| Test Frequency | 1GHz |
| Package / Case | 4-SMD (05 Plastic) |
| Supplier Device Package | 05 Plastic Package |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0