| Part Number | MSA-0486-TR2G |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 3.2GHz |
| P1dB | 12.5dBm (17.8mW) |
| Gain | 7dB ~ 8dB |
| Noise Figure | 7dB |
| RF Type | ISM |
| Voltage - Supply | 4.2 V ~ 6.3 V |
| Current - Supply | 30mA ~ 70mA |
| Test Frequency | 1GHz |
| Package / Case | SOT-86 |
| Supplier Device Package | 86 Plastic Package |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0