| Part Number | MSA-0420 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 4GHz |
| P1dB | 14dBm (25.1mW) ~ 16dBm (39.8mW) |
| Gain | 7.5dB ~ 9.5dB |
| Noise Figure | 6.5dB |
| RF Type | ISM |
| Voltage - Supply | 5.7 V ~ 6.9 V |
| Current - Supply | 30mA ~ 110mA |
| Test Frequency | 1GHz |
| Package / Case | 4-SMD (200 mil BeO) |
| Supplier Device Package | 200 mil BeO Package |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 36MICRO-X
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 60MA SOT-143
In Stock: 0