| Part Number | MGA-86576-STRG |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 1.5GHz ~ 8GHz |
| P1dB | 6dBm (4mW) |
| Gain | 20dB |
| Noise Figure | 1.6dB |
| RF Type | ISM |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 22mA |
| Test Frequency | 4GHz |
| Package / Case | Case 76 |
| Supplier Device Package | 76 Package Ceramic |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 1649
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 18000
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 597
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 6000
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC RF AMP GAAS 3V 22DBM
In Stock: 946
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP RFIC GAAS 3V 20DBM SOT363
In Stock: 0