| Part Number | MGA-85563-TR2G |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 800MHz ~ 6GHz |
| P1dB | 0.9dBm (1.2mW) |
| Gain | 16dB ~ 19dB |
| Noise Figure | 1.6dB |
| RF Type | Cellular, ISM, PCS |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Current - Supply | 15mA ~ 20mA |
| Test Frequency | 1.9GHz |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package | SOT-363, SC70 |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 1649
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 18000
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 597
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 6000
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC GAAS 3V SOT-363
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC RF AMP GAAS 3V 22DBM
In Stock: 946
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP RFIC GAAS 3V 20DBM SOT363
In Stock: 0