| Part Number | MGA-665P8-TR2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 50MHz ~ 6GHz |
| P1dB | 11.4dBm (13.8mW) |
| Gain | 14.5dB ~ 17.4dB |
| Noise Figure | 1.45dB ~ 1.9dB |
| RF Type | 802.11/WiFi, WLAN |
| Voltage - Supply | 3V |
| Current - Supply | 18.2mA ~ 23.8mA |
| Test Frequency | 2.4GHz |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-LPCC (2x2) |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC LNA 2GHZ SOT-363
In Stock: 3393
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC LNA 2GHZ SOT363
In Stock: 33000
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC LNA 2GHZ SOT-363
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LF LNA WITH SHUTDOWN DFN 2X2MM
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LF LNA WITH SHUTDOWN DFN 2X2MM
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: HF LNA WITH SHUTDOWN DFN 2X2MM
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP LNA 1.5-2.7GHZ 8DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC LNA 500MHZ SOT-363
In Stock: 2899
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC LNA 500MHZ SOT-363
In Stock: 15000
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC LNA 500MHZ SOT-363
In Stock: 0