| Part Number | MGA-565P8-TR2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 0Hz ~ 3.5GHz |
| P1dB | - |
| Gain | 21.8dB |
| Noise Figure | - |
| RF Type | Cellular, PCS |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5 V |
| Current - Supply | 67mA |
| Test Frequency | 2GHz |
| Package / Case | 8-DFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-LPCC (2x2) |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC LNA 1.9GHZ SOT-343
In Stock: 1700
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC LNA 1.5GHZ SOT343
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC LNA 1.5GHZ SOT-343
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP RFIC 1.9GHZ SOT-343
In Stock: 1906
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP RFIC 1.9GHZ SOT-343
In Stock: 9000
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP RFIC GAAS 1.9GHZ SOT-343
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC RF AMP GAAS MMIC 3GHZ SOT-89
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC RF AMP GAAS MMIC 3GHZ SOT-89
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP 50MHZ-7GHZ SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP RFIC GAAS 5.8GHZ 8-LPCC
In Stock: 0