| Part Number | HSMS-2802-TR1G |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Diode Type | Schottky - 1 Pair Series Connection |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 70V |
| Current - Max | 1A |
| Capacitance @ Vr, F | 2pF @ 0V, 1MHz |
| Resistance @ If, F | 35 Ohm @ 5mA, 1MHz |
| Power Dissipation (Max) | - |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 750MA SOT-323
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 750MA SOT-323
In Stock: 0