| Part Number | HSMS-270P-TR2G |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Diode Type | Schottky - 1 Bridge |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 15V |
| Current - Max | 750mA |
| Capacitance @ Vr, F | 6.7pF @ 0V, 1MHz |
| Resistance @ If, F | 650 mOhm @ 100mA, 1MHz |
| Power Dissipation (Max) | 825mW |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 350MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 750MA SOT-323
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 750MA SOT-323
In Stock: 0