Home Product Index Circuit Protection TVS - Thyristors TISP7150F3SL
Bourns Inc. TISP7150F3SL
Part Number
TISP7150F3SL
Manufacturer
Bourns Inc.
Description
SURGE SUPP 120V BIDIR 3-SL
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
TVS - Thyristors
Bourns Inc.
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberTISP7150F3SL
Part StatusObsolete
Voltage - Breakover150V
Voltage - Off State120V
Voltage - On State5V
Current - Peak Pulse (8/20µs)175A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)45A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements3
Capacitance47pF