Home Product Index Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights MPR5HD12V
Bivar Inc. MPR5HD12V
Part Number
MPR5HD12V
Description
IND METAL PNL 5MM HER DIFF 12VDC
Bivar Inc
    0.66870/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMPR5HD12V
Part StatusActive
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens Color-
Lens TransparencyDiffused
Ratings-
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.32" (8.13mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)