Home Product Index Hardware, Fasteners, Accessories Component Insulators, Mounts, Spacers 301-150CS
Bivar Inc. 301-150CS
Part Number
301-150CS
Manufacturer
Bivar Inc.
Description
MOUNT RECT CAPACITORS 0.150"
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Component Insulators, Mounts, Spacers
Bivar Inc
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part Number301-150CS
Part StatusObsolete
TypeMount
ShapeRectangular
UsageCapacitors
MaterialNylon
ColorNatural
Features-
Length0.270" (6.86mm)
Width0.125" (3.18mm) 1/8”
Height0.150" (3.81mm)
Diameter - Outside-
Diameter - Inside-
Related Products
301
Manufacturer: Keystone Electronics
Description: HOLDER BATTERY COIN 30MM 1CELL