Home Product Index Capacitors Capacitor Networks, Arrays W2A4ZD104MAT2A
AVX Corporation W2A4ZD104MAT2A
Part Number
W2A4ZD104MAT2A
Description
CAP ARRAY 0.1UF 10V X5R 0508
Product Parameter
Part NumberW2A4ZD104MAT2A
Part StatusActive
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX5R
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)