Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors S1812R-223K
API Delevan Inc. S1812R-223K
Part Number
S1812R-223K
Manufacturer
API Delevan Inc.
Description
FIXED IND 22UH 277MA 2.6 OHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Fixed Inductors
API Delevan Inc
    0.69530/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberS1812R-223K
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating277mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant14MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)