Home Product Index Filters Common Mode Chokes CM9900R-473
API Delevan Inc. CM9900R-473
Part Number
CM9900R-473
Description
CMC 47UH 3.5A 2LN TH
API Delevan Inc
    2.45600/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberCM9900R-473
Impedance @ Frequency-
Inductance @ Frequency47µH @ 1kHz
Current Rating (Max)3.5A
DC Resistance (DCR) (Max)16 mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.839" L x 0.740" W (21.30mm x 18.80mm)
Height (Max)0.669" (17.00mm)