Home Product Index Filters Common Mode Chokes CM9900-823
API Delevan Inc. CM9900-823
Part Number
CM9900-823
Manufacturer
API Delevan Inc.
Description
CMC 82UH 2.8A 2LN TH
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Common Mode Chokes
API Delevan Inc
    2.30250/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberCM9900-823
Part StatusActive
Filter Type-
Number of Lines2
Impedance @ Frequency-
Inductance @ Frequency82µH @ 1kHz
Current Rating (Max)2.8A
DC Resistance (DCR) (Max)23 mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.839" L x 0.740" W (21.30mm x 18.80mm)
Height (Max)0.669" (17.00mm)