| Part Number | PTO7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Tip - Type | Soldering |
| Tip - Shape | Conical |
| Height | 0.031" (0.80mm) |
| Width | 0.044" (1.12mm) |
| Length | 1.000" (25.40mm) |
| Diameter | - |
| Tip - Chip Size | - |
| Temperature Range | 700°F (371°C) |
| For Use With/Related Products | TC201, TCP |
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: COMPRESSION FITTING 4.8DIA R1/8
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: COMPRESSION FITTING 3.2DIA R1/8
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: COMPRESSION FITTING 8DIA R3/8
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: COMPRESSION FITTING 10DIA R1/2
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: COMPRESSION FITTING 3.2DIA R1/4
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: COMPRESSION FITTING 4.8DIA R1/4
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: COMPRESSION FITTING 1.6DIA R1/8
In Stock: 0