| Part Number | SA57AHU |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Applications | DC Motors, General Purpose, Solenoids, Stepper Motors |
| Interface | PWM |
| Load Type | Inductive |
| Technology | DMOS |
| Rds On (Typ) | 300 mOhm |
| Current - Output / Channel | 8A |
| Current - Peak Output | 17A |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load | 9 V ~ 60 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Features | - |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Temperature, Shoot-Through, UVLO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-BSSOP (0.433", 11.00mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 44-HSOP |
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: TVS DIODE 5VWM 9.6VC DO204AC
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: TVS DIODE 5VWM 9.6VC DO204AC
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: TVS DIODE 5VWM 9.6VC DO204AC
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO204AC
In Stock: 12000
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO204AC
In Stock: 0