| Part Number | TS6T1G02A |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Thumbstick, 2 - Axis |
| Actuator Type | Pushbutton |
| Switch Function | 4-Way Directional, Center Select |
| Functions, Extra | - |
| Output | Analog (Hall Effect) |
| Voltage - Supply | 5VDC |
| Current Rating | - |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | - |
| Contact Material | - |
| Contact Finish | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | Wire Leads |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 25.02mm Dia |
| Ingress Protection | IP68/69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Features | - |
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: POLYSWITCH PTC RESET 0.17A
In Stock: 900
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: POLYSWITCH PTC RESET 0.2A
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: POLYSWITCH PTC RESET 0.40A SMD
In Stock: 300
Manufacturer: Touchstone Semiconductor
Description: IC VREF SERIES 2.5V SOT23-3
In Stock: 698
Manufacturer: Touchstone Semiconductor
Description: BOARD EVAL VOLT REF 2.5V TS6001
In Stock: 3
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: POLYSWITCH PTC RESET 0.20A SMD
In Stock: 0
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: CRYSTAL 60.000000 MHZ
In Stock: 0