| Part Number | RM3HA10RV |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | BCD |
| Number of Positions | 10 |
| Current Rating | 25mA |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Rotary with Shaft |
| Actuator Level | Raised |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.224" (5.70mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Style | Gull Wing |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Washable | Yes |
| Features | - |
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: POWER SUPPLY 2V6A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: POWER SUPPLY 3.3V6A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: POWER SUPPLY 5V6A
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 230V
In Stock: 0