| Part Number | QS63YYRG24 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | LED |
| Lamp Color | Green, Red |
| Lens Color | - |
| Lens Transparency | Diffused |
| Ratings | DC |
| Voltage | 24V |
| Current | 20mA Green, 20mA Red |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Panel Cutout Dimensions | 0.24" (6.00mm) |
| Lens Style/Size | Round with Convex Top, 7.20mm |
| Millicandela Rating | 20mcd Green, 25mcd Red |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | 30° |
| Termination Style | Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |