| Part Number | Q8R3CYYRG02E |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | LED |
| Lamp Color | Green, Red |
| Lens Color | - |
| Lens Transparency | Diffused |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage | 2V Green, 2V Red |
| Current | 20mA |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Panel Cutout Dimensions | 0.31" (7.87mm) |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) |
| Millicandela Rating | 10mcd Green, 20mcd Red |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | 100° |
| Termination Style | Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Ingress Protection | IP67 |
| Features | - |
Manufacturer: APEM Inc.
Description: LED PM INDICATOR RECESSED BLUE
In Stock: 0
Manufacturer: APEM Inc.
Description: LED PM INDICATOR RECESSED BLUE
In Stock: 0
Manufacturer: APEM Inc.
Description: LED PM INDICATOR RECESSED GREEN
In Stock: 154
Manufacturer: APEM Inc.
Description: LED PM INDICATOR RECESSED GREEN
In Stock: 25
Manufacturer: APEM Inc.
Description: LED PMI RECESSED 110VAC BLUE
In Stock: 0
Manufacturer: APEM Inc.
Description: LED PMI RECESSED 110VAC GREEN
In Stock: 189
Manufacturer: APEM Inc.
Description: LED PMI RECESSED 110VAC RED
In Stock: 0
Manufacturer: APEM Inc.
Description: LED PMI RECESSED 110VAC WHITE
In Stock: 0
Manufacturer: APEM Inc.
Description: LED PMI RECESSED 110VAC YELLOW
In Stock: 0
Manufacturer: APEM Inc.
Description: LED PM INDICATOR RECESSED RED
In Stock: 503