| Part Number | PI04190 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | SPST |
| Number of Positions | 4 |
| Current Rating | 25mA |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Piano |
| Actuator Level | Raised |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.190" (4.83mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Termination Style | PC Pin |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Washable | Yes |
| Features | Process Sealed |
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK FEP 1.6:1 .035" CLR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK FEP 1.6:1 .040" CLR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK FEP 1.6:1 .063" CLR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK FEP 1.6:1 .093" CLR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK FEP 1.6:1 .125" CLR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK FEP 1.6:1 .187" CLR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK FEP 1.6:1 .250" CLR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK FEP 1.6:1 .375" CLR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK FEP 1.6:1 .420" CLR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK FEP 1.6:1 .500" CLR
In Stock: 0