| Part Number | P36S101 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | BCD |
| Number of Positions | 10 |
| Current Rating | 100mA |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.152" (3.85mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Style | Gull Wing |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Washable | Yes |
| Features | Sealed - Flux Protection |
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: SIDACTOR 2CHP 340V 150A TO220
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: SIDACTOR 2CHP 340V 250A TO220
In Stock: 0