| Part Number | IKN0803000 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | SPST |
| Number of Positions | 8 |
| Current Rating | 100mA |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.112" (2.85mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Style | Gull Wing |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Washable | Yes |
| Features | Tape Seal |
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 24V
In Stock: 0
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 24V
In Stock: 440
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 24V
In Stock: 1000
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 24V
In Stock: 48
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 24V
In Stock: 192
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 24V
In Stock: 1000
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 24V
In Stock: 330
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 24V
In Stock: 0
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 24V
In Stock: 0
Manufacturer: APEM Inc.
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 24V
In Stock: 50