| Part Number | OP481GSZ |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 4 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.028 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 105kHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 3nA |
| Voltage - Input Offset | 100µV |
| Current - Supply | 3.3µA |
| Current - Output / Channel | 12mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 12 V, ±1.35 V ~ 6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP GP 500KHZ 16SOIC
In Stock: 0