| Part Number | HMC995LP5GETR |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 12GHz ~ 16GHz |
| P1dB | 34.5dBm |
| Gain | 27dB |
| Noise Figure | - |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 5 V ~ 7 V |
| Current - Supply | 1.2A |
| Test Frequency | 12GHz ~ 16GHz |
| Package / Case | 24-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-QFN (5x5) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MIXER 700MHZ-3.5GHZ 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF IF AGC 50MHZ - 800MHZ 32SMT
In Stock: 16
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF IF AGC 50MHZ - 800MHZ 32SMT
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF AUTO GAIN CNTRL 3GHZ 32QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF AUTO GAIN CNTRL 3GHZ 32QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: 01-30GHZ 0.5W DISTRIBUTED AMP
In Stock: 6