| Part Number | HMC849LP4CE |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency - Lower | DC |
| Frequency - Upper | 6GHz |
| Isolation @ Frequency | 52dB @ 6GHz (typ) |
| Insertion Loss @ Frequency | 1.7dB @ 6GHz |
| IIP3 | 52dBm (typ) |
| Topology | Absorptive |
| Circuit | SPDT |
| P1dB | 35dBm (typ) IP1dB |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | - |
| RF Type | General Purpose |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 1-BIT 15DB 16-QFN
In Stock: 562
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 1-BIT 15DB 16-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 20DB 16LFSP
In Stock: 333
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 20DB 16LFSP
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 1-BIT 20DB 16-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SW SPDT 100MHZ-6GHZ 16LFCSP
In Stock: 383
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SW SPDT 100MHZ-6GHZ 16LFCSP
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: CUSTOM 0.6-3.0GHZ, 6-BIT DIG ATT
In Stock: 458
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: CUSTOM 0.6-3.0GHZ, 6-BIT DIG ATT
In Stock: 13000