| Part Number | HMC8410LP2FE |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 10MHz ~ 10GHz |
| P1dB | 21dBm |
| Gain | 19.5dB |
| Noise Figure | 1.1dB |
| RF Type | Radar |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 65mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 6-VDFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 6-LFCSP (2x2) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 1-BIT 15DB 16-QFN
In Stock: 562
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 1-BIT 15DB 16-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 20DB 16LFSP
In Stock: 333
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 20DB 16LFSP
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 1-BIT 20DB 16-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SW SPDT 100MHZ-6GHZ 16LFCSP
In Stock: 383
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SW SPDT 100MHZ-6GHZ 16LFCSP
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: CUSTOM 0.6-3.0GHZ, 6-BIT DIG ATT
In Stock: 458
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: CUSTOM 0.6-3.0GHZ, 6-BIT DIG ATT
In Stock: 13000