| Part Number | HMC829LP6GETR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | - |
| PLL | Yes |
| Input | Clock |
| Output | Clock |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Frequency - Max | 4.2GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.2 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 40-SMT (6x6) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF TRANSMITTER 32VFQFN
In Stock: 14
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: 0.5-6GHZ 30W PA W/ DRIVER
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PLL W/VCO FRACTIONAL-N 40-QFN
In Stock: 53
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PLL W/VCO FRACTIONAL-N 40-QFN
In Stock: 5000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC FRACT-N PLL 16BIT 40SMT
In Stock: 17
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC FRACT-N PLL 16BIT 40SMT
In Stock: 2500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PLL W/VCO FRACTIONAL-N 40-QFN
In Stock: 423
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PLL W/VCO FRACTIONAL-N 40-QFN
In Stock: 0