| Part Number | HMC697LP4E |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Function | Modulator |
| LO Frequency | 200MHz ~ 4GHz |
| RF Frequency | 200MHz ~ 4GHz |
| P1dB | 8dBm |
| Noise Floor | -165dBm/Hz |
| Output Power | 3dBm |
| Current - Supply | 168mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 56
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 3500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 41
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 70DB 24-QFN
In Stock: 113