| Part Number | HMC682LP6CE |
|---|---|
| Part Status | Active |
| RF Type | LTE, WiMax |
| Frequency | 1.7GHz ~ 2.2GHz |
| Number of Mixers | 2 |
| Gain | 6dB |
| Noise Figure | 12dB |
| Secondary Attributes | Down Converter |
| Current - Supply | 450mA |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 40-SMT (6x6) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 56
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 3500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 41
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 70DB 24-QFN
In Stock: 113