| Part Number | HMC669LP3 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 1.7GHz ~ 2.2GHz |
| P1dB | 12dBm |
| Gain | 17dB |
| Noise Figure | 1.4dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 3V, 5V |
| Current - Supply | 86mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 62
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 6