| Part Number | HMC667LP2 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 2.3GHz ~ 2.7GHz |
| P1dB | 16.5dB |
| Gain | 19dB |
| Noise Figure | 0.9dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5 V |
| Current - Supply | 59mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 6-VFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x2) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 62
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 6