| Part Number | HMC666LP4E |
|---|---|
| Part Status | Active |
| RF Type | General Purpose |
| Frequency | 3.1GHz ~ 3.9GHz |
| Number of Mixers | 1 |
| Gain | - |
| Noise Figure | 9dB |
| Secondary Attributes | Up/Down Converter |
| Current - Supply | 195mA |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 56
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 3500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 41
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 70DB 24-QFN
In Stock: 113