| Part Number | HMC634LC4TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 5GHz ~ 20GHz |
| P1dB | 22dBm |
| Gain | 21dB |
| Noise Figure | 7.5dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 180mA |
| Test Frequency | 5GHz ~ 20GHz |
| Package / Case | 24-TFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-SMT (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMW TRANSMITTER
In Stock: 15
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF RECEIVER 57-64GHZ 75WLBGA
In Stock: 33
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR VECTOR HBT 16-QFN
In Stock: 45
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR VECTOR HBT 16QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR VECTOR HBT 16-QFN
In Stock: 15
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR VECTOR HBT 16-QFN
In Stock: 500