| Part Number | HMC596LP4E |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency - Lower | 200MHz |
| Frequency - Upper | 3GHz |
| Isolation @ Frequency | 40dB @ 3GHz (typ) |
| Insertion Loss @ Frequency | 7.5dB @ 3GHz |
| IIP3 | - |
| Topology | Absorptive |
| Circuit | - |
| P1dB | 22dBm |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohm, 75 Ohm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| RF Type | Cellular, CATV |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR RFIC VECTOR 16-QFN
In Stock: 229
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR RFIC VECTOR 16QFN
In Stock: 8000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA WIDE 24SMD
In Stock: 48
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA WIDE 24SMD
In Stock: 600
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA WIDE 24SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP VCO BUFFER 24-QFN
In Stock: 64
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP VCO BUFFER 24-QFN
In Stock: 1500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP VCO BUFFER 24QFN
In Stock: 0