| Part Number | HMC548LP3 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 1.2GHz ~ 3GHz |
| P1dB | 11dBm |
| Gain | 20dB ~ 26dB |
| Noise Figure | 1.3dB ~ 1.9dB |
| RF Type | GPS |
| Voltage - Supply | 3V, 5V |
| Current - Supply | 10mA ~ 30mA |
| Test Frequency | 1.575GHz |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-SMT (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 62
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 6