| Part Number | HMC536LP2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency - Lower | 0Hz |
| Frequency - Upper | 6GHz |
| Isolation @ Frequency | 29dB @ 6GHz (typ) |
| Insertion Loss @ Frequency | 1dB @ 6GHz |
| IIP3 | 52dBm (typ) |
| Topology | - |
| Circuit | SPDT |
| P1dB | 33dBm |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| RF Type | Cellular |
| Package / Case | 6-TDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x2) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 62
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 6