| Part Number | HMC516LC5TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 9GHz ~ 18GHz |
| P1dB | 14dBm |
| Gain | 20.5dB |
| Noise Figure | 2dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 3V |
| Current - Supply | 65mA |
| Test Frequency | 9GHz ~ 12GHz |
| Package / Case | 32-TFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-SMT (5x5) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: VCO 4.5GHZ, 9GHZ
In Stock: 344
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: VCO 4.5GHZ, 9GHZ
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: VCO 4.8GHZ, 9.6GHZ
In Stock: 196
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: VCO 4.8GHZ, 9.6GHZ
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: VCO 5.1GHZ, 10.2GHZ
In Stock: 28