| Part Number | HMC491LP3 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 3.4GHz ~ 3.8GHz |
| P1dB | 28dBm |
| Gain | 16dB |
| Noise Figure | 2.2dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 3V |
| Current - Supply | 9mA |
| Test Frequency | 3.8GHz |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 62
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 6