| Part Number | HMC463LP5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 2GHz ~ 20GHz |
| P1dB | 16dBm |
| Gain | 12dB |
| Noise Figure | 3dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 60mA |
| Test Frequency | 6GHz ~ 18GHz |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 62
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 6