| Part Number | HMC441LP3 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 6.5GHz ~ 13.5GHz |
| P1dB | 17dBm |
| Gain | 13dB |
| Noise Figure | 4.75dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 115mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-SMT (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 62
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 6